Co to karma i o co w niej właściwie chodzi?

Karma to rezultat, wynikający z naszego działania. Ona uczy, a więc ma wartość edukacyjną. Właśnie dzięki niej możemy się rozwijać. Często zadajemy sobie pytanie – dlaczego to mnie spotyka? Czy mam na to wpływ? Z pewnością wielu z nas zadawało sobie takie pytania. Według reinkarnacyjnego prawa kosmicznego karma to suma działań dzisiejszych, jak i z poprzednich wcieleń. Karma nie ma nic wspólnego ze zbawieniem i nie jest karą. Zadanie karmy to wzrost naszej świadomości.

KARMA ROZWOJEM DUSZY

Jesteśmy istotami duchowymi, które zgłębiają materialną, ziemską przygodę. Reinkarnacja jest prawem kosmicznym umożliwiającym rozwój Duszy każdego z nas. Prawo Karmy mówi, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za swoje życie i nie ucieknie przed konsekwencjami swoich działań. Człowiek zazwyczaj chce uniknąć problemów i robi wszystko, aby od nich uciec. Nawet pojawiający się ludzie na naszej drodze przyczyniają się do uwolnienia karmy lub jej zaciągnięcia. Nie ma przypadków, że właśnie ten człowiek, a nie inny pomaga nam spłacić dług karmiczny. Od naszego postępowania zależeć będzie czy go spłacimy, czy weźmiemy na barki nowy dług.

Kiedy nie znamy prawa karmy, jesteśmy skłonni dopatrywać się swoich niepowodzeń u innych, w zewnętrznym świecie. Popełniamy wtedy wciąż te same błędy, aż do czasu przebudzenia. Zaczniemy zastanawiać się, na skutek czego wciąż tak się dzieje. Aż w pewnym momencie nastąpi transformacja i w naszym myśleniu zaczną zachodzić zmiany. Czasem czekamy dłużej na te zmiany, ponieważ prawo karmy nie ukazuje bezpośrednio skutków naszych działań. Według mędrców budzimy się, kiedy zatęsknimy za wolnością Ducha i z odwagą weźmiemy życie w swoje ręce.

Zrozumiemy, że to my mamy wpływ na swoje życie, nie tylko zmianą myślenia, ale i działaniem. Musimy sobie uświadomić, że to nasze czyny tworzą doświadczenia w przyszłości. Mogą to być nasze poprawki z poprzedniego życia, których nie dokończyliśmy. Takie sprawy, które zalegają z przeszłego życia i w tym wcieleniu musimy przepracować. W tych sprawach może pomóc nam wiedza numerologiczna. Nieznajomość prawa karmicznego bowiem nie usprawiedliwia.

CZY WARTO ZROZUMIEĆ KARMĘ?

Jeżeli nauczymy się żyć według prawa karmy, nasze życie podniesie swoje wibracje na wyższy poziom oraz podniesie się jego jakość. Lepiej to czynić w sposób świadomy. Pewne określone sytuacje będą pojawiać się tak długo, aż zrozumiemy, o co w tym chodzi i spłacimy dług. Wówczas bardziej się zrozumiemy, ponieważ zrozumiemy pojawiające się lekcje. Na rezultaty zazwyczaj nie będziemy musieli długo czekać.

Istnieje ,,dobra” i ,,zła” karma. Dobra to ta, kiedy nasze działanie jest pozytywne i w przyszłości da nam lepsze sytuacje. Zła karma jest zaciągana wtedy, gdy nasze działania są negatywne. Warto o tym wiedzieć i należy przepracować, a nie unikać. Dobrze jest zrozumieć znaczenie prawa karmicznego, a zarazem kosmicznego.

Trzeba pamiętać, że dług karmiczny zaciągamy również poprzez myśli, jak i słowa. A rozwój osobisty to praca nad sobą samym. Nie zmieniamy również kogoś na siłę. Należy dać innym pozwolenie na przeżycie tak, jak tego pragną. W kosmicznym prawie każdy ma własną drogę życia. Nie każ drugiemu człowiekowi iść twoją ścieżką, ale też sam nie krocz drogami innych ludzi. To nie lada wyzwanie w dzisiejszym samostanowieniu o sobie, gdy czyhają na nas różne systemy i schematy życia. Bardzo często już w szkole słyszymy o pewnych wzorcach.

ZASADY KARMY

Prawo karmy, czyli przyczyny i skutku jest spisane i określają to zasady. Możemy znaleźć różne źródła, ale nie różnią się dużo od siebie.

Prawo przyczyny i skutku

Nie czyń drugiemu tego, co sam byś nie chciał, czyli to, co wysyłamy, wraca do nas ze zdwojoną siłą. Inaczej też mówimy, że jakie ziarno zasiejemy, to takie plony zbierzemy. To znaczy, że każde nasze czyny będą mieć konsekwencje i należy pamiętać, że wszyscy jesteśmy równi. Nie należy się wywyższać.

Prawo stworzenia

Mówi o tym, że nasze myśli kreują naszą rzeczywistość. Są one bardzo ważne, ponieważ dają takie same rezultaty jak działania. Należy wiedzieć, tworzymy jedność z całym wszechświatem.

Prawo pokory

Musimy być świadomi, że mamy moc tworzenia i możemy się rozwijać, zmieniać na lepsze. Trzeba sobie zdać sprawę, że jeżeli chcemy pracować nad słabościami, to najpierw należy je zaakceptować. Nasze życie nie zawsze nam się podoba, wtedy warto zajrzeć do wnętrza i zapytać siebie co powinniśmy zmienić.

Prawo zmiany

Sami za siebie odpowiadamy, za myśli i czyny. Zawsze powinniśmy dążyć do lepszych rezultatów w życiu, a to jest możliwe, gdy jesteśmy otwarci na zmiany. Nie zmieniać otaczającego nas świata, ale siebie.

Prawo jedności

Praca każdego z nas jest wkładem w rozwój całej ludzkości. Cały nasz rozwój podparty czynami z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stanowi jedność. Każdy czyn jest tak samo ważny.

Prawo skupienia

Cokolwiek robimy, powinniśmy skupiać całą swoją uwagę w danym momencie na jednym. Mamy wtedy możliwość lepszej jakości działania, a nie rozpraszania energii.

Prawo dzielenia

Obdarowując innych, pamiętajmy o jakości, gdyż wszystko czym się dzielimy, do nas powróci. Wszystko jest w energii działania, która krąży i nigdy się nie kończy.

Prawo tu i teraz

Skupiając się na chwili obecnej, możemy uczyć się nowych rzeczy, a co za tym idzie rozwijać. Dając uwagę przeszłości lub przyszłości nie przebywamy w tu i teraz. Nie mówimy o rozwoju, gdy skupiamy się na starych wzorcach, ponieważ blokujemy uczenia się nowego.

Prawo cierpliwości i nagrody

Cokolwiek chcemy w życiu osiągnąć, musimy wykonać odpowiednią pracę. Wymaga to cierpliwości i poświęcenia. Wszystkie osiągnięcia zostaną zauważone i odpowiednio nagrodzone. Nic w naszym życiu nie jest nam dane darmo. Pamiętać należy, że rezultaty każdy otrzyma w innym czasie, może się zdarzyć, że nie szybko.

Prawo nauki

Nauka nigdy się nie kończy. Będąc dorosłymi, również pobieramy nauki, w rozwoju osobistym jest to bardzo ważne. Cały czas uczymy się nowych rzeczy, nawet jeżeli wydaje nam się, że wszystko już wiemy. Należy zaakceptować też fakt, że nigdy nie będziemy wiedzieć wszystkiego. Bądźmy więc pokorni. Pamiętajmy, że zawsze znajdzie się osoba wiedząca więcej od nas. Nauczmy się wyciągać wnioski z popełnionych przez nas błędów.

Jeżeli nauczymy się zmieniać poglądy, schematy naszego myślenia, czy działań to będziemy szczęśliwsi, ponieważ polepszymy jakość życia. Żyjmy świadomie i pracujmy nad przekroczeniem własnego ego, pozbywszy się destrukcyjnych schematów, pójdziemy naprzód ku szczęśliwszemu życiu.

CZY CZYSZCZENIE KARMY SIĘ OPŁACA?

Jeżeli pozwolimy sobie na oczyszczenie karmy, przez inną osobę to narazimy się na jej powrót ze zdwojoną siłą. Za jakiś czas powróci ona, ponieważ nie została podjęta nauka. Dług karmiczny to przecież lekcja do przepracowania. Tylko od Ciebie zależy, jak długo będziesz nad nią pracować. Każdy człowiek uczy się w różnym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij