Wibracja liczby 1 – indywidualista, pionier, przywódca 

1 w numerologii uważana jest w magii liczb za symbol początku i nowości. Numerologicznej jedynce patronuje słońce, które reprezentuje witalność oraz światła. Ta wibracja jest liczbą pierwszą i rozpoczyna ciąg numerologiczny. Dowiedz się, czym wyróżniają się jedynki i na co muszą uważać.

Liczba silnego przywódcy 

Numerologiczna jedynka to lider, realizujący się dzięki samemu sobie. To wibracja dumna, kreatywna i posiadająca umiejętność dowodzenia. Cechuje ją niezależność i umiejętność samodzielnego rozwoju. Potrafi sama zmotywować się do działania. 

Wpływ energii Marsa na jedynkę numerologiczną jest łatwy do zauważenia. Należy ona do energii męskiej. Mars powoduje, że osoba z drogą życia „Jeden” ma silną energię wojownika, pioniera i przywódcy. Cechuje ją inteligencja oraz bystrość umysłu. Ekspresja, nowatorstwo, kroczenie własną ścieżką bez naśladowania kogokolwiek są także charakterystyczne dla jedynki. Lubi stanowić sama o sobie i grać pierwsze skrzypce w grupie. 

Jedynka numerologiczna w drodze do doskonałości

O jedynce mówi się, że została obdarzona zmysłem organizacyjnym i obserwacyjnym. To osoba, która potrafi wprowadzać zmiany. Budzi swoim zachowaniem sporo kontrowersji, ponieważ jest nietuzinkowa. Lubi porządek, co dość często przeistacza się w perfekcjonizm, a także przewrażliwienie.

Jest wytrwała i odważna. Ciągle jednak wydaje się jej, że jest niezbyt dobra. Brak wiary w swoją wyjątkowość i siłę powoduje, że ciągle  stara się udowadniać swoją wartość. Ponad wszystko pragnie być lepsza od innych i czyni wszystko, aby tak było. 

Wibracja liczby 1, która pozytywnie i prawidłowo wykorzysta swoją wibrację, będzie zadowolona z siebie. O ile podąży tą drogą, będzie mogła innych zarażać swoim entuzjazmem. Odczuje radość z możliwości spełniania siebie. 

Niebezpieczna ambicja wibracji liczby 1

Droga Życia jeden uchodzi za bardzo ambitną. Dość często aspiracje jedynek rosną do dużych rozmiarów i zaczynają powodować negatywne odczucia. Nieodpowiednio sformułowane ambicje mogą przeszkadzać jedynkom numerologicznym w realizowaniu siebie. Jednocześnie mogą mieć one problem w relacjach, ponieważ dość często i chętnie krytykują oraz wytykają innym, co warto robić, a czego nie. Równocześnie rzadko zauważają wady  u siebie. 

Podliczby wibracji 1 

Do tzw. podliczb wibracji liczby 1 zalicza się:

 • 10
 • 19 

Podliczba 10

Daje siłę lidera, zdolność do formułowania nowatorskich pomysłów, chęć do zmian, które rozwijają. Podliczba 10 wibracji 1 wiąże się też z umiejętnością wyłapywania okazji i szansą na osiągnięcie sukcesu. Ujawnia wielką ambicję, spokój oraz dynamizm w działaniu. 

Podliczba 19 

To wibracja Liczby Karmicznej Władzy. Jedynki muszą zyskać świadomość, że władza to odpowiedzialność za drugą osobę. Kluczowe jest bycie pomocnym i budowanie swojegu autorytet przez zdobywanie zasług i pracę, która nie będzie ranić innych. 

Numerologiczna jedynka w pracy 

O jedynce można powiedzieć, że jest prawie samowystarczalna. To osoba uparta w dążeniu do celu, o błyskotliwej inteligencji, kreatywna i twórcza, a także umiejąca z łatwością pokazywać się z jak najlepszej strony, Dzięki tym cechom często ma spore możliwości zaistnienia na wysokich stanowiskach. 

Wibracja liczby 1 ma nowatorskie pomysły i umie je z odwagą wcielać w życie. Jeżeli czegoś się podejmuje, doprowadza to do końca. Chce być idealna, dlatego też jest punktualna i zdyscyplinowana. 

Lider zespołu

Jedynka potrafi zmobilizować innych  do twórczej pracy. To pracownik wspaniale odnajdujący się na czele drużyny. Jednocześnie lubi rywalizację. Może się to okazać problemem, jeżeli współzawodnictwo przyjmie negatywną formę. 

Kiedy jedynka kroczy drogą niskiego poczucia własnej wartości, może stać się manipulantem. Numerologiczne jedynki z nieprzepracowanymi problemami w zakresie pewności siebie, mogą czerpać przyjemność z dominacji i zastraszania innych np. swoich współpracowników czy podwładnych. 

Numerologiczna jedynka w miłości

Osoba pod wpływem wibracji jeden czuje się dobrze z wibracjami 2 i 6, a także 3 i 4. Może się związać z 5 i 7, ale może to już być trudniejsza relacja. Jedynka koniecznie powinna zwrócić uwagę, by nie wchodzić w relacje z 8 i 9, a także z 1, ponieważ może dochodzić między nimi do silnej i destruktywnej rywalizacji. 

Wibracja liczby 1 jako silny partner

Jedynki czują się dobrze w działaniu, dlatego w partnerstwie grają tzw. pierwsze skrzypce i są dominujące. Posiadają naturalne predyspozycje do tego, aby mówić wprost innym, co mają robić. Numerologiczne jedynki zwykle długo poszukują swego partnera, ponieważ szukają osoby idealnej. W przeciwieństwie do dwójek nie posiadają talentu dyplomatycznego. 

Jedynka skupiona na sobie

Wibracja liczby 1 wykazuje przewrażliwienie na swoim punkcie. Potrzebuje partnera, który zrozumie ją i jej krytyczne podejście do innych. Sama natomiast nie lubi słów krytyki względem siebie, dlatego potrzebuje partnera wyrozumiałego i cierpliwego. Chce być kochana i akceptowana taką, jaką jest. W związku partnerskim jest uczuciowa i namiętna. 

Pasja i gorąca miłość

Jedynka numerologiczna kocha miłością zaborczą i jest zazdrosna. Jest bardzo emocjonalna i nie potrafi zapanować nad wybuchami. Staje się wtedy konfliktowa w związku. Często niezrozumiana kroczy drogą samotności, gdyż tylko ona daje jej oczekiwaną wolność. Numerologiczne 1 są bardzo dumne i gdy dojdzie do konfliktu, same nie podają przysłowiowej ręki na zgodę pierwsze. 

Dla jedynki ważna jest pozycja i wyjątkowość partnera. Ma on być nietuzinkowy i idealny, ale nie bardziej jak ona. Wibracja liczby 1 potrafi zadbać o swój obiekt pożądania, ale również chce być podziwiana. Jeżeli czuje się doceniona i kochana nie sposób się z nią nudzić. Swoim entuzjazmem zaraża partnera i swoją rodzinę. 

Zdrowie numerologiczne jedynki

Zdrowie wibracji jeden jest zazwyczaj dobre, ponieważ ma ona tendencję do dbania o to, aby ciało było silne. Powinna jednak uważać na układ krążenia i ciśnienie krwi, szczególnie w starszym wieku. Musi zwrócić uwagę także na kręgosłup i oczy, ponieważ żyje w ciągłym napięciu i intensywnie pracuje. 

Numerologiczna jedynka nie może zapominać o dbałości o układ nerwowy i głowę. Wiele jedynek nie lubi nosić czapek zimą. Następstwem mogą być problemy z zatokami. Często pojawiać może się katar spowodowany alergią. 

Jakich urazów powinny wystrzegać się jedynki?

Ze względu na wzmożoną aktywność jedynkom zaleca się zatroszczenie się o układ ruchu. Inaczej mogą zaistnieć przeróżne zwyrodnienia kości czy stawów jak np. porażenie nerwu strzałkowego u dłoni lub tzw. łokieć tenisisty. 

Wibracja liczby 1 posiadająca dużo piątek w swoim portrecie, imionach i nazwiskach powinna uważać na urazy w obrębie głowy, przegrody nosowej, częste siniaki, upadki i uderzenia. Przy takiej kombinacji mogą pojawiać się problemy z żyłami, pękanie naczyń w szczególności na twarzy. 

Ważne, aby z czasem jedynka numerologiczna stała się bardziej wyrozumiała dla swojego ciała. Wibracje liczby 1 mają skłonność do eksploatowania się ponad miarę, aby osiągnąć doskonałość. Może to jednak prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Po pięćdziesiątce dobrze byłoby, aby jedynka unikała ciężkiej pracy fizycznej. Powinna uważać na kark, odcinek szyjny kręgosłupa i barki. 

Nierówne starcie jedynek ze stresem

Jedynka to wibracja bardzo emocjonalna i ambitna. Dużym kłopotem jest więc dla niej stres. Często ma problemy żołądkowe, podrażnienie jelit, czy nerwice. Jej organizm produkuje dużo żółci, dlatego powinna się wyciszać, unikać gniewu, złości i starać się żyć optymistycznie, aby nie dopuścić do smutku. Dla organizmu jedynki dobre jest przebywanie na słońcu i w cieple.

Szczęśliwe liczby

Szczęśliwe liczby dla jedynki to:

 • 1
 • 3
 • 9

Sławne osobistości

 • Charlie Chaplin
 • Emil Zola
 • Karol Marks
 • Walt Disney
 • Alfred Nobel
 • Ernest Hemingway
 • Karol Wielki
 • Napoleon Bonaparte
 • Tom Cruise
 • Tom Hanks
 • Shakira
 • Lady Gaga