Wibracja liczby 5 – podróżnik, inicjator zmian, uzdrowiciel

Numerologicznej piątce patronuje Uran, który odpowiada za zmiany. Piątka świetnie sobie z nimi radzi i bez problemu adaptuje się do sytuacji. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zmiana to jej żywioł, gdyż wibracja liczby 5 lubi ryzyko i improwizację. 

Ciekawa świata numerologiczna piątka

Wibracja liczby 5 daje osobie świadomość siebie. Piątka to człowiek ruchliwy, energiczny i bystry. Posiada duży urok osobisty. Jest wręcz magnetyczna. 

Numerologiczna piątka lubi, aby w życiu ciągle coś się działo. Potrzebuje aktywności i nie znosi rutyny. Osoba o tej wibracji jest ciekawa świata. To w pewnym sensie podróżnik — ciągle się gdzieś przemieszcza i uwielbia zmienność. Wibracja liczby 5 może pochwalić się niespożytą energią. Towarzyszy jej zazwyczaj dobry humor i jest dowcipna, co czyni piątkę atrakcyjną dla otoczenia. Ma także dobrą intuicję. To pionier, który ma moc przyciągania do siebie innych ludzi.

Wibrację liczby 5 kusi rozwój

Piątka w numerologii chętna jest doświadczać nowego i ciągle poszukuje różnych doznań. Wiedzę zdobywa dzięki praktycznym doświadczeniem. Tam, gdzie coś się dzieje ciekawego lub wymagającego ruchu, można spotkać właśnie piątkę. Lubi podejmować coraz to nowsze wyzwania. Jest nietuzinkowa i ma bogatą wyobraźnię. Taka osoba powinna przekierować swoją energię na rozwijanie koncentracji.

Energia piątki nie pozwala swojemu właścicielowi na pozostanie zbyt długie w jednym miejscu. Osoba z tą wibracją często się więc przeprowadza. Żyje spontanicznie w teraźniejszości, ale umie patrzeć w przyszłość i planować.

W gorącej wodzie kąpane 5 w numerologii

Piątka wszystko chce już i na teraz. Nie potrafi długo czekać. Uwielbia się sprawdzać. Ta osoba nie ma takiej cierpliwości jak np. czwórka. Czekanie na dłuższe efekty wpędza ją w niepotrzebne negatywne emocje. To wibracja bardzo ciekawa życia i świata, nieumiejąca długo usiedzieć w miejscu. Charakterystyczny jest dla niej ruch i zmiany. Wibracja piątki daje mnóstwo adrenaliny i chęć ryzykowania.

Wyjątkowa percepcja piątki

Numerologiczna 5 czasami zakłada maskę, aby  pokazywać się ludziom jako silna i pewna siebie osoba, podczas gdy w środku jest bardzo wrażliwa, delikatna i nieśmiała. Ma wyczulone zmysły, którymi odbiera świat oraz bystry umysł. Jest świetnym obserwatorem i potrafi szybko myśleć. Czyni ją to świetnym kierowcą. Jej łatwość w komunikacji i nawiązywaniu nowych kontaktów umożliwia jej tworzenie relacji, więc zwykle piątki mają spore grona znajomych. Wibracja liczby 5 inspiruje innych, przez co szybko zyskuje sympatię otoczenia. Nie lubi być zdominowana i okiełznana. Ceni sobie wolność ponad wszystko. 

Egoistyczne piątki

Numerologiczna piątka czasem rani innych swoją wolnością. Powinna się nauczyć szanować terytorium innych. Traktuje osoby w swoim otoczeniu instrumentalnie. Negatywne piątki używają swego sprytu do wykorzystania i oszukiwania innych. Mogą okazać się aroganckie i agresywne. Szybko się irytują i potrafią nieźle przeklinać. 

Negatywna piątka jest bardzo uparta, zazdrosna i wyjątkowo chaotyczna. Popada w uzależnienia, gdy nie radzi sobie z emocjami. Spokój pozorny rekompensuje sobie alkoholem, narkotykami lub środkami uspokajającymi. Ciągnie ją do wszystkiego, co niebezpieczne.

Podliczby drogi życia 5

Do policzb wibracji liczby 5 zaliczamy:

 • 14
 • 23
 • 32

Podliczba 14

To liczba Karmiczna Wolności. Osoba, która posiada taką wibrację, musi nauczyć się mądrej wolności. Polega ona, rzecz jasna, na stawianiu granic bez obrażania innych, ale także na zrozumieniu, że można ranić innych swoją wolnością. 

Podliczba 23

To liczba szczególna, a jej właściciel został obdarzony szczęściem do ludzi. Ciekawe osoby same pojawiają się na drodze wibracji liczby 5 i niosą jej pomoc. Tacy ludzie to dla niej jednak nie przyjaciele, lecz odpowiednie jednostki, które mają udzielić pomocy i mogą odejść po wypełnieniu zadania np. sponsor, pracownik, współpracownik.

Podliczba 32

To wibracja posłańca światła. Obdarza jednostkę dużą liczbą przyjaciół, ale jeżeli osoba nie będzie unikać zarozumialstwa, przyjaciele mogą zmienić się we wrogów. Cechą charakterystyczną osoby mającej taką podliczbę jest zaufanie, dlatego powinna być wyjątkowo uważna, dobierając współpracowników. Piątka musi też pamiętać o kontrolowaniu transakcji handlowych. Musi dbać o to, żeby nie poddawać się wpływom i koniecznie stawiać sobie wysokie cele.

Piątka w pracy

Droga Życia pięć pozwala osobie być pracownikiem o zdolnościach adaptacyjnych. Piątki są bardzo pomysłowe i sumienne. Chętnie podejmują pracę tam, gdzie mają możliwość samodzielnego decydowania o swoich działaniach. Chcą swobodnie myśleć o swoich obowiązkach. Numerologiczna piątka to osoba, która potrafi wydajnie pracować, gdy nie jest osaczona przez swojego zwierzchnika.

Piątka potrafi prowadzić kilka działalności jednocześnie. Jest szybka, kreatywna i potrafi myśleć innowacyjnie, co sprawia, że doceniają ją współpracownicy.  Jeżeli piątka nie ma pracy wymagającej ruchu, powinna mieć hobby, które zrekompensuje jej brak aktywności fizycznej.

Numerologiczna 5 w miłości

Piątka w numerologii to namiętna, magiczna i zmysłowa osobowość, która emanuje niezwykłą energią przyciągającą płeć przeciwną. Dla niej najlepszą wibracją partnerską jest trójka, ponieważ mają podobne priorytety. Obie lubią ciekawe życie i ruchliwe. Dobre połączenie wibracja liczby pięć ma też szansę nawiązać z inną piątką. Wibracje te będą się zgadzać co do życia i podobnie reagować na pojawiające się na ich drodze wyzwania. 

Dwójka i szóstka mogą żyć razem, pod warunkiem pracy nad związkiem. Dwójka lub szóstka musi się wykazać zrozumieniem dla ruchliwości piątki. To może okazać się trudne dla tych wibracji, które są z natury bardziej wyciszone i spokojne. 

Numerologiczna piątka może również przyciągać do siebie siódemkę. Potrafi zabłysnąć dowcipem i wiedzą, a wibracja liczby 7 lubi błyskotliwość i tzw. inność. Zrozumienie może też znaleźć z jedynką.

Z jakimi wibracjami związki piątki mogą być niełatwe?

Relacja z czwórką jest możliwa tylko, jeżeli partnerzy będą mieli kompatybilne podwibracje. W innym przypadku związek ten zakończy się po chwilowym zauroczeniu. Czwórki nie przepadają bowiem za zmianami, a piątka ich potrzebuje. 

Z ósemką wibracje liczby 5 mają po drodze, jeśli są w stanie iść na ustępstwa. 

Porozumienie z dziewiątką jest bardzo trudne, ponieważ wibracje 5 i 9 zbytnio różnią się od siebie.

Zdrowie wibracji liczby 5

Osoba z Drogi Życia 5 ma przesłanie, aby dbać o swoje ciało. Oczywiście każdy powinien o nie dbać, ponieważ to świątynia Ducha. Wibracja pięć skupia jednak wyjątkową uwagę na to, aby nie wyniszczać go zbytnim folgowaniem swoim kaprysom. 

Piątka musi zwrócić uwagę na nerwy, ponieważ jest bardzo emocjonalną wibracją.

Dla jednostek z Drogi Życia 5 zadbanie o aparat ruchu jest kluczowe. Ponieważ jest to z natury aktywna wibracja, może odczuwać ból w splocie słonecznym oraz w plecach. Uważać należy też na układ trawienny, pracę wątroby i nerek. Dla numerologicznych piątek bardzo ważna jest troska o układ oddechowy. Wiąże się to również z wielkim napięciem emocjonalnym. 

Piątka powinna koniecznie nauczyć się odpoczywać, aby nie przeciążyć mózgu. Pracuje na wysokich obrotach, więc od czasu do czasu potrzebuje wytchnienia. Uwielbia też ruch i jeżeli jej go zabraknie, stanie się nerwowa i złośliwa

Szczęśliwe liczby

Szczęśliwe liczby numerologicznych piątek to:

 • 5
 • 7
 • 2

Sławne osobistości

 • Juliusz Cezar, 
 • Aleksander Fleming, 
 • Marlon Brando, 
 • Paul Cezanne, 
 • Mick Jagger, 
 • Charles Darwin, 
 • Vincent van Gogh, 
 • Abraham Lincoln, 
 • Fryderyk Chopin, 
 • Adolf Hitler, 
 • Isaac Newton, 
 • Tina Turner.