artykuł_o_numerologicznej_szóstce_droga_życia_sześć_-numerologia_liczba-podstawowa
Wibracja liczby 6 – miłość harmonia opieka

Szóstką z Drogi Życia opiekuje się Wenus reprezentująca harmonię, piękno i sztukę

Opiekuńcza i wrażliwa szóstka

Numerologiczna 6 to osoba o wrażliwym sercu, pomocna i dbająca o innych i często zapominająca o sobie. To ciepła, delikatna wibracja. Potrafi współczuć, zrozumieć i dać słowa otuchy płynące prosto z serca. To miłość jest największą siłą szóstki, dlatego dąży ona do budowania ciepłych relacji z innymi.  Zazwyczaj taka osoba stara się zachować harmonię i równowagę, nie lubi kłótni. Jednostka z Drogą Życia sześć jest zazwyczaj obdarzona przez Wenus harmonijnym ciałem, wdziękiem i magnetyzmem. 

Szóstka czuje ogromną potrzebę podobania się innym i bardzo dba o swój wygląd. Często ma uzdolnienia artystyczne, co widać również w ubiorze, czy wnętrzu jej mieszkania. Lubi towarzystwo i chętnie uczestniczy w imprezach.

Droga Życia sześć to opiekun ogniska domowego

Dla szóstki istotnym elementem życia jest rodzina i dom. Dla bliskich potrafi zrobić wiele. Musi jednak uważać, żeby nie zatracić samej siebie, ponieważ często ma skłonności do bycia nadopiekuńcztm. Tendencyjnie przeżywa cierpienia za inne osoby, szczególnie za bliskich. Musi się nauczyć  zdrowego egoizmu, co jest dla niej dużym wyzwaniem.

Numerologiczna 6 lubi porządek i często jest perfekcjonistą w tym, co robi. Potrafi też być despotyczna (tzw. mama kwoka), nie zauważając, że przesadza. Z jednej strony ma skłonności do dominacji i narcyzmu, a z drugiej łatwo wpada w kompleksy i poddaje się wątpliwościom we własne możliwości. Jest też bardzo wrażliwa na krytykę. Kiedy nie jest doceniana, popada w apatię, traci cel, zaniedbuje się i po prostu usycha. 

Sześć w numerologii może być podatna na negatywne bodźce

Bywa, że numerologiczna szóstka skupia się wyłącznie na sobie, i swoich zachciankach. Czasami jest despotyczna i zdarza jej się ranić innych. Broni zaciekle swego zdania i lubi stawiać na swoim. Może być leniwa, kapryśna, uparta, stwarzająca pozory i chętnie plotkująca. Potrafi mieszać się w sprawy innych, siejąc niezgodę. Nisko wibrujące numerologiczne 6 są zaborcze, wścibskie, zazdrosne i podejrzliwe.

Jeżeli osoba z taką Drogą Życia znajdzie swój cel w  życiu, nauczy się dostosowywać do zmian, obowiązków, a także radzić sobie z nieprzyjemnymi sytuacjami. Zauważy sens niektórych trudnych wydarzeń, a wówczas otrzyma nagrodę w postaci satysfakcji i szczęścia.

Podliczby szóstki

Szóstka powstaje z podwibracji następujących podliczb:

 • 15
 • 24
 • 33
 • 42. 

Każda podliczba wibruje z innym zabarwieniem i ma swoje cechy charakterystyczne.

Podliczba 15

Wibracja jedynki i piątki wnosi do życia szóstki ambicję, upór w dążeniu do celu, optymizm, ale też intensywne emocje oraz dominację. Osoba z podwibracją piętnastki może zbytnio folgować swoim zachciankom i nadużywać różnego rodzaju przyjemności. Zdarza się też, że  wyostrzone zmysły przeszkadzają jej w doskonaleniu się.

Podliczba 24

Wibracja dwójki i czwórki czerpie radość z życia oraz odznacza się dużą uczuciowością. Pragnie bezpieczeństwa i nastawiona jest bardziej na służbę innym. Wnosi harmonię i równowagę. Miłość i bezinteresowna pomoc innym jest dla niej bardzo ważna.

Podliczba 33

Wibracja 33 to Liczba Mistrzowska. Przynosi równowagę pomiędzy ciałem i umysłem oraz świadomość i dojrzałość Duszy.

Podliczba 42

Ta wibracja wnosi potrzebę bycia podziwianym przez tłumy i docenianym. Ważna staje się odpowiedzialność, przyjaźń i kontakt z większą grupą osób, co może wpływać  na chęć założenia dużej rodziny. Jeżeli jednostka pójdzie w niską wibrację tej liczby, grozi jej samotność i brak i zrozumienia przez otoczenie.

Numerologiczna szóstka i jej praca

6 w numerologii spełni się w zawodzie, który pozwoli jej  pogodzić karierę z życiem rodzinnym. Bardzo często zawdzięcza zawodowe sukcesy swoim bliskim, gdyż to oni inspirują ją do działania, doceniając i pchając ją do przodu. Numerologiczna szóstka ucieszy się z sukcesu zawodowego, tylko wtedy, jeżeli przyczyni się on do poprawy rodzinnej sytuacji. 

Posiada głęboko zakorzenioną potrzebę pomagania, co predysponuje ją do pracy w służbach społecznych,  medycynie, oświacie, psychologii, religii, zawodach artystycznych i muzyce. Szostka będzie się czuła spełniona wszędzie tam, gdzie można oddać się służbie innym. Takie osoby mogą też odnaleźć się w zawodach usługowych lub handlu w miejscach, gdzie istotna jest obsługa klienta.

W pracy odznacza się poczuciem odpowiedzialności, uczciwością i pomysłowością. Jest to wibracja ostrożna, rozważna i lojalna. Znajdując się na wysokim stanowisku, bywa wymagająca, ale i wielkoduszna. Zawsze chętnie pomaga współpracownikom, jednak czasem przywiązuje zbyt dużą wagę do mało istotnych szczegółów, czym może zrażać do siebie podwładnych. Jeśli szóstka nie może podjąć pracy zgodnej z jej zdolnościami i mocnymi stronami, powinna znaleźć czas na wolontariat, uczestnictwo w akcjach charytatywnych lub amatorskie uprawianie sztuki.

Numerologiczna 6 w miłości

Szóstka chce przyciągać uwagę i przypodobać się płci przeciwnej. Potrafi wymyślać niestworzone historie lub mocno ubarwiać te prawdziwe. 

Dla numerologicznej szóstki miłość jest najważniejsza. Potrzebuje jej tak samo jak powietrza. Poszukuje wielkiego uczucia, a jej marzeniem jest zbudowanie ciepłego związku, który zapewni jej równowagę duchową. W małżeństwie odnajdzie bezpieczeństwo i stabilizację, ponieważ stały związek jest dla niej bardzo ważny. Potrafi obdarzyć silną miłością i daje jej to spełnienie. Dba o swojego partnera, czasem miłością wręcz matczyną. Musi wręcz nauczyć się, aby nie przesadzać z nadmierną opiekuńczością. Powinna zwrócić uwagę na fakt, że źle pojęta czułość i jej nadmiar ogranicza możliwość działania i poczucie wolności innym.

Dla numerologicznej 6 idealnym partnerem będzie inna szóstka, bo będzie się charakteryzować podobnym stylem bycia. Harmonię odnajdzie też z numerologiczną dwójką. Łączy je delikatność, takt i dążenie do stabilizacji życiowej. Może czuć się dobrze z trójką lub piątką, ponieważ te wibracje dostarczą jej wiele radości. Taki związek wymaga jednak wypracowania kompromisów. 

W życiu uczuciowym szóstka musi mieć świadomość, że najbliższa osoba ma prawo do podejmowania własnych decyzji. Nie może „prowadzić partnera za rękę”, ponieważ troska i opieka może przerodzić się w przesadną kontrolę.

Zdrowie szóstki

W kwestii zdrowia osoba z Drogą Życia 6 powinna uważać na stres, który może powodować huśtawkę emocjonalną. Takie stany zwiększają prawdopodobieństwo popadnięcia w depresję, obsesje, a nawet uzależnienia.

Wibracja Liczby 6 wnosi osłabienie gardła, alergie i niedotlenienie. Zbyt płytkie oddychanie związane z uczuciowością i wrażliwością emocjonalną ma wpływ na somatykę np. złe krążenie czy tycie związane ze złą przemianą materii. 

Jeżeli szóstka ma w sobie więcej szóstek, powinna zwrócić uwagę na tarczycę. Może mieć również skłonności do migren i zmian ciśnienia, co jest związane z dużą emocjonalnością tej wibracji. Należy też zwrócić uwagę na przeżycia związane ze sprawami sercowymi. Szóstka numerologiczna może wręcz twierdzić, że boli ją serce, ponieważ  wrażliwość na cierpienia innych daje o sobie znać w fizyczny sposób.

Szczęśliwe dni szóstki

Dobrymi dniami dla numerologicznej szóstki są jej dzień urodzenia, miesiąc narodzin oraz następujące liczby:

 • 6
 • 8
 • 3

Sławni ludzie drogi życia 6

 • Maria Antonina, 
 • Galileo Galilei, 
 • Felipe Gonzalez, 
 • Rozalia de Castro, Włodzimierz Lenin, Thomas Edison, 
 • Giuseppe Verdi, 
 • Franciszek de Goya,
 •  Carlos Castaneda, 
 • Joanna d’Arc, 
 • Stevie Wonder, 
 • Robert De Niro, 
 • Honore de Balzac, 
 • John Lennon, 
 • Michael Jackson, 
 • Meryl Streep, 
 • Britney Spears.