Wibracja liczby 4 – budowniczy, organizator, wykonawca

Czwórce z drogi życia patronuje węzeł północny Rahu oraz Uran. Uran związany jest za nauką i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, a Rahu ukazuje pragnienia związane z materią.

Czwórka twardo stąpa po ziemi

Numerologiczna czwórka jest zazwyczaj silna. To wielki budowniczy, ponieważ potrafi uparcie dążyć, pomału do wytyczonego celu jak żadna inna wibracja. Stoi ona mocno na ziemi. Przez swój upór i nieugiętość bardzo często osiąga sukcesy. Numerologiczne 4 mogą pochwalić się zdolnością analitycznego myślenia i planowania.

To najbardziej pracowita wibracja, która ceni sobie dobrą jakość i luksus. Jej misją jest bezpieczeństwo szeroko rozumiane w każdym aspekcie jej życia. Osoba o wibracji cztery lubi porządek i rutynę. Buduje rzeczywistość od podstaw.

Blisko natury

Wibracja liczby cztery chętnie odpoczywa w ciszy. Kontempluje świat w spokoju i kiedy tylko może przebywa na łonie natury. Kocha przyrodę. Relaks i odprężenie jest jej bardzo potrzebny dla zdrowia psychicznego, gdyż na co dzień jej mózg pracuje na wysokich obrotach. Natura potrafi zrekompensować wysiłek i wyciszyć emocjonalną numerologiczną czwórkę. Wkłada ona bowiem dużo siły, aby dojść do marzeń.

Niechęć do zmian i odchyleń od normy

Numerologiczne 4 to jednostka uparta, konserwatywna i nierzadko mało elastyczna w wielu aspektach życia. Idzie przez życie w zwolnionym tempie i przez to potrzebuje dużo więcej siły. W życiu woli otaczać się ludźmi, którzy myślą podobnie do niej, gdyż ucieka od chaosu. Wartościowe są dla niej rzeczy trwałe. W przyjaźniach również przekłada się to na stałe relacje, lecz powinna ostrożnie dobierać przyjaciół.

Czwórka w numerologii posiada dużą emocjonalność i należy uważać na słowa, gdyż można ją szybko zranić. Pomimo tego na ogół zachowuje ona spokój, ale nawykowo wycofuje się, aby nie przeżywać traum. Ta wibracja rozpamiętuje przykre wydarzenia, co nie jest rozwijające. Zabiera jej to niepotrzebnie sporo energii. 

Czwórka musi ukierunkować się na rozwój

Ta silna i bardzo wrażliwa wibracja musi nauczyć się kierować uwagę na sprawy tu i teraz. Ważne jest skupienie na tym, co dzieje się w teraźniejszości. Ważne, aby Droga Życia cztery nauczyła się koncentracji i kończenia spraw, które zaczyna.

Jeżeli popracuje nad swoją cierpliwością i organizacją, wibracja liczby 4 może tworzyć silne podwaliny pod spokojne i harmonijne życie. To właśnie numerologicznej czwórce życie pomału przynosi nagrody za jej cierpliwość i dążenie do marzeń.

Czwórka w niesprzyjających warunkach

W negatywie 4 w numerologii może być surowa, zawzięta, fanatyczna, ale i leniwa, gdyż wszystko zależy od innych wibracji, jakie ma w sobie zawarte. Powinna nauczyć się korzystać ze zmian pojawiających się na jej drodze życia, a niechętnie do nich podchodzi. Negatywną stroną jest też jej duży upór, czasami nieuzasadniony. Uparta czwórka traci, zamiast zyskać.

Podliczby wibracji 4

Do podwibracji Liczby 4 można zaliczyć:

 • 13
 • 22
 • 31

Podwibracja 13

To wibracja Liczby Karmicznej Pracy. Wibracja ta dotyczy często pracy, która nie daje satysfakcji materialnej ani godziwej zapłaty. Wymaga dużego zaangażowania i wielkiej cierpliwości, lecz najczęściej jest pracą za tzw. pół darmo.

Podwibracja 22

Ta wibracja jest Liczbą Mistrzowską, która ma w sobie wielką mądrość nabytą na przestrzeni swoich wcieleń. Zawiera w sobie genialność sprawczą w materii. Osoba posiadająca tę podliczbę najczęściej radzi sobie świetnie z materią. Posiada genialne i kreatywne pomysły oraz potrafi szybko je realizować. Jest to wibracja wielkiej pracowitości — wręcz pracoholizmu.

Podwibracja 31

Ta wibracja jest Liczbą Szczególną, która daje intuicję do wynajdywania szczególnych okazji. Pomaga osobie wyłapywać takie okazje, które przynoszą dużo dobra pod warunkiem, że wykonana zostanie odpowiednia praca. Dzięki tej podwibracji czwórki zyskują tym więcej, im więcej wysiłku włożą w pracę. 

Numerologiczna czwórka w pracy

Czwórka to osoba godna zaufania i wspaniały pracownik — zdyscyplinowany, punktualny i odznaczający się umiejętnościami organizacyjnymi. Jednym z jej największych atutów jest świetne planowanie. Bez problemu tworzy fundament i konstrukcję projektów. Numerologiczne 4 jest to jednostka zawsze wierna swoim wartościom, a to sprawia, że jest odpowiedzialnym i szanowanym pracownikiem. 

Wibracja liczby 4 lubi pracę i jest pracowita, a życie w zamian wynagradza ją sukcesami finansowymi. Chętnie pracuje zespołowo, gdzie wiedzie prym lidera. Pracuje, tworząc plan i niczego nie zaczyna bez notatek. Potrafi się odnaleźć w najbardziej żmudnej i wymagającej cierpliwości pracy. Osoba z wpływem wibracji czwórki stara się być perfekcyjna i wkłada całą siebie w powierzone zadanie. Przyzwyczaja się do miejsca pracy i z tym jej dobrze. Zazwyczaj jest bardzo dokładna, sumienna i systematyczna. Jeżeli te pozytywne cechy zamieniają się w negatywne, wówczas staje się ona niedokładna, leniwa i niepunktualna.

Numerologiczna 4 w miłości

Czwórka z Drogi Życia ma po drodze z dwójką, szóstką, ósemką i czwórką. Jest wiernym partnerem, oczekującym tego samego od swego wybranka.

Trzeba się dobrze napracować nad poznaniem charakteru tej wibracji, ponieważ umie się maskować. Kiedy ma jakieś problemy, to potrafi je ukryć i potrzeba trochę czasu, aby je odsłonić. Wydawałoby się, że kocha miłością chłodną i nie jest wylewna. Zdarza się czasem, że nie lubi zbytniego przytulania lub odwrotnie bardzo tego pożąda. Jest stała w uczuciach, nie toleruje zdrady, czy nawet flirtów, ponieważ jest wibracją zazdrosną o swojego partnera. Czasem traktuje partnera jak własną zdobycz lub własność. 

Rodzina na pierwszym miejscu

Dla czwórki bardzo ważna jest rodzina i korzenie. Potrafi w troskliwy sposób dbać o swoje ognisko domowe, rodzinę i przyjaciół. W relacji potrafi zadbać o pragnienia swojego partnera, zapewnić bezpieczeństwo i oparcie. Nawet w partnerstwie ma swoje konkretne zasady, którym jest wierna i partner, chcąc coś zmienić, musi się napracować i przedstawić mocne argumenty.

Zdrowie czwórki

Wibracja liczby 4 zazwyczaj wskazuje, aby osoba zadbała o stawy i kości. Są one u niej najbardziej newralgicznym punktem. Należy uważać na słabą przyswajalność wapnia, która może powodować złamania kości i problemy z kręgosłupem, takie jak skolioza, czy dyskopatia.

Niektóre czwórki mogą mieć kłopoty z otyłością i z wątrobą, ponieważ zajadają stres. Są łasuchami i uwielbiają słodycze, które pozornie rozładowują niepożądane emocje. W związku z tym, że jest wibracją emocjonalną, musi uważać na jelita, układ pokarmowy i alergię. Powinna pamiętać o spożywaniu wody, gdyż w organizmie pojawiać się mogą większe ilości toksyn niż u innych wibracji. Organizmy czwórek mają też tendencje do astmy i mogą mieć problem ze stanami zapalnymi zatok oraz z układem hormonalnym

Psychika i emocjonalność numerologicznych czwórek

Osoba z wibracją liczby 4 powinna zwrócić uwagę na gonitwę myśli, która powoduje czasem przeciążenie, a w konsekwencji depresję. Czwórka numerologiczna z daty urodzenia jest perfekcjonistą, więc miewa też skłonność do rozwijania nerwicy natręctw. .

Zazwyczaj osoba w wibracji numerologicznej 4 zachowuje aktywność intelektualną, jak i fizyczną.

Szczęśliwe liczby

Liczby szczęśliwe dla czwórki to:

 • 4
 • 6
 • 8

Sławne osobistości

 • Henryk VIII, 
 • Luciano Pavarotti, 
 • Margaret Thatcher,
 • Maria Skłodowska – Curie, 
 • Antonio Gala, 
 • Józef Stalin, 
 • Sigmunt Freud, 
 • Johann Heinrich Pestalozzi, 
 • Richard Wagner, 
 • Mark Twain, 
 • Maximilien de Robespierre, 
 • Maurice Ravel, 
 • Arthur Schopenhauer, 
 • Immanuel Kant,
 • Nicole Kidman, 
 • Elton John, 
 • Pamela Anderson.